golabetoon
14 بهمن 1401 - 14:58

معاون وزیر صمت: بیشترین رشد صنعتی کشور را در دهه اخیر داشته‌ایم

معاون صنایع عمومی وزیر صمت گفت: امسال برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر بیشترین رشد واحدهای صنعتی را شاهد بودیم.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از دلیجان، محمد مهدی برادران ظهر امروز در حاشیه سفر به شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد واحدهای صنعتی در کشور اظهار داشت: امسال برای نخستین بار در 10 سال اخیر بیشترین رشد واحدهای صنعتی را شاهد بودیم که این امر سبب کاهش نرخ بیکاری در سطح کشور و سراسر استان‎‌ها به‌ ویژه استان مرکزی شد.

وی افزود: یکی از چالش‌های که همیشه از آن یاد می‌شود تامین نیروی کار متخصص بود که نشانگر این است که فرایند رشد صنعتی سبب افزایش فرایند رشد اشتغال استان و کشور شده که امیدواریم این روند ادامه‌ پیدا کند.

معاون  صنایع عمومی وزارت صمت تصریح کرد: واحدی که امروز افتتاح شد با سرمایه‌گذاری 2.8 میلیون دلار انجام شده بود که این سرمایه‎‌گذاری هم سبب می‌شود زنجیره بالا دستی عایق‌های رطوبتی کامل شود و هم قطب عایق‌های رطوبتی در دلیجان بتواند فرایند توسعه خود را دنبال کند.

وی ادامه داد: در این واحد فعال در زمینه عایق‌های رطوبتی 48 میلیون دلار صادرات وجود داشته که با مقدمات فراهم شده و تصمیاتی که در وزارتخانه اخد خواهیم کرد برنامه‌ریزی داریم که با همت این واحد صنعتی میزان صادرات به 100 میلیون دلار افزایش پیدا کند،این واحد صنعتی چهار سال پی در پی به عنوان صادر کننده نمونه بوده و امیدواریم که با این روند میزان صادرات خود را به میزان پیش‌بینی شده افزایش دهد.

معاون  صنایع عمومی وزارت صمت خاطرنشان کرد: روند توسعه صنعتی دلیجان با همت مسئولان استانی ادامه پیدا خواهد کرد و ما شاهد خواهیم بود که مردم متدین و صنعت‌گر استان مرکزی بتوانند افق‌های بالاتری را برای کشور در سطح منطقه و جهان رقم بزنند.

برادران بیان کرد: شهری که قبل از انقلاب یک واحد صنعتی داشته امروز به 450 واحد صنعتی  تبدیل شده است این در حالی است که نسبت رشد واحدهای صنعتی را در سایر نقاط کشور نیز شاهد هستیم.

انتهای پیام/711/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016899